CDRH80D65BT150NP-3R9NC
Part Number:
CDRH80D65BT150NP-3R9NC
Description:
FIXED IND 3.9UH 6.1A 11.8MOHM SM
In Stock:
465
Current - Saturation (Isat) :
7.05A
Current Rating (Amps) :
6.1 A
DC Resistance (DCR) :
11.8mOhm
Height - Seated (Max) :
0.268" (6.80mm)
Inductance :
3.9 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.339" L x 0.323" W (8.60mm x 8.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%