104CDMCDDS-2R2MC
Part Number:
104CDMCDDS-2R2MC
Description:
FIXED IND 2.2UH 14A 8.6MOHM SMD
In Stock:
193
Current - Saturation (Isat) :
26A
Current Rating (Amps) :
14 A
DC Resistance (DCR) :
8.6mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%