104CDMCDDS-4R7MC
Part Number:
104CDMCDDS-4R7MC
Description:
FIXED IND 4.7UH 9.5A 18MOHM SMD
In Stock:
282
Current - Saturation (Isat) :
15.3A
Current Rating (Amps) :
9.5 A
DC Resistance (DCR) :
18mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%