104CDMCDDS-6R8MC
Manufacturer:
Sumida Corporation
Part Number:
104CDMCDDS-6R8MC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 6.8UH 8.8A 24MOHM SMD
In Stock:
439
Manufacturer :
Sumida Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
14.5A
Current Rating (Amps) :
8.8 A
DC Resistance (DCR) :
24mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Metal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%