104CDMCDDS-3R3MC
Part Number:
104CDMCDDS-3R3MC
Description:
FIXED IND 3.3UH 11.8A 13MOHM SMD
In Stock:
463
Current - Saturation (Isat) :
19A
Current Rating (Amps) :
11.8 A
DC Resistance (DCR) :
13mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%