104CDMCDDS-1R5MC
Part Number:
104CDMCDDS-1R5MC
Description:
FIXED IND 1.5UH 16.5A 6.6MOHM SM
In Stock:
470
Current - Saturation (Isat) :
30.6A
Current Rating (Amps) :
16.5 A
DC Resistance (DCR) :
6.6mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%