CDR7D28MNNP-151NC
Manufacturer:
Sumida Corporation
Part Number:
CDR7D28MNNP-151NC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 150UH 520MA 950MOHM SM
In Stock:
124
Manufacturer :
Sumida Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
600mA
Current Rating (Amps) :
520 mA
DC Resistance (DCR) :
950mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
150 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%