CDR7D43MNNP-5R8NC
Manufacturer:
Sumida Corporation
Part Number:
CDR7D43MNNP-5R8NC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 5.8UH 3.7A 24 MOHM SMD
In Stock:
173
Manufacturer :
Sumida Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
5.6A
Current Rating (Amps) :
3.7 A
DC Resistance (DCR) :
24mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Inductance :
5.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%