CDRH5D28RH125NP-220MC
Part Number:
CDRH5D28RH125NP-220MC
Description:
FIXED IND 22UH 900MA 266MOHM SMD
In Stock:
185
Current - Saturation (Isat) :
1.7A
Current Rating (Amps) :
900 mA
DC Resistance (DCR) :
266mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.236" L x 0.232" W (6.00mm x 5.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%