CDR7D28MNNP-221NC
Part Number:
CDR7D28MNNP-221NC
Description:
FIXED IND 220UH 400MA 1.32OHM SM
In Stock:
310
Current - Saturation (Isat) :
500mA
Current Rating (Amps) :
400 mA
DC Resistance (DCR) :
1.32Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
220 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%