CDRH103RNP-220NC-B
Manufacturer:
Sumida Corporation
Part Number:
CDRH103RNP-220NC-B
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 22UH 1.6A 143 MOHM SMD
In Stock:
642
Manufacturer :
Sumida Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
2.16A
Current Rating (Amps) :
1.6 A
DC Resistance (DCR) :
143mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%