CDR7D43MNNP-120NC
Part Number:
CDR7D43MNNP-120NC
Description:
FIXED IND 12UH 2.1A 56.8MOHM SMD
In Stock:
610
Current - Saturation (Isat) :
3.9A
Current Rating (Amps) :
2.1 A
DC Resistance (DCR) :
56.8mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Inductance :
12 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%