CDRH127L125NP-680MC
Part Number:
CDRH127L125NP-680MC
Description:
FIXED IND 68UH 2.6A 111.5MOHM SM
In Stock:
190
Current - Saturation (Isat) :
3.1A
Current Rating (Amps) :
2.6 A
DC Resistance (DCR) :
111.5mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%