CDRH127L125NP-3R6NC
Part Number:
CDRH127L125NP-3R6NC
Description:
FIXED IND 3.6UH 8.3A 11MOHM SMD
In Stock:
236
Current - Saturation (Isat) :
13.8A
Current Rating (Amps) :
8.3 A
DC Resistance (DCR) :
11mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
Inductance :
3.6 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%