CDRH3D16NP-1R5NC
Part Number:
CDRH3D16NP-1R5NC
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.55A 52MOHM SMD
In Stock:
779
Current Rating (Amps) :
1.55 A
DC Resistance (DCR) :
52mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%