CDRH127L125NP-471MC
Part Number:
CDRH127L125NP-471MC
Description:
FIXED IND 470UH 950MA 731MOHM SM
In Stock:
530
Current - Saturation (Isat) :
1.2A
Current Rating (Amps) :
950 mA
DC Resistance (DCR) :
731mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
Inductance :
470 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%