CDRH127L125NP-4R7NC
Part Number:
CDRH127L125NP-4R7NC
Description:
FIXED IND 4.7UH 7.8A 13MOHM SMD
In Stock:
228
Current - Saturation (Isat) :
12.3A
Current Rating (Amps) :
7.8 A
DC Resistance (DCR) :
13mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard, Corner Terminals
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%