CDRH8D43NP-2R0NC
Part Number:
CDRH8D43NP-2R0NC
Description:
FIXED IND 2UH 5.5A 14 MOHM SMD
In Stock:
198
Current - Saturation (Isat) :
7A
Current Rating (Amps) :
5.5 A
DC Resistance (DCR) :
14mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Inductance :
2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%