CDRH125L125NP-102MC
Manufacturer:
Sumida Corporation
Part Number:
CDRH125L125NP-102MC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 1MH 500MA 1.9MOHM SMD
In Stock:
348
Manufacturer :
Sumida Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
520mA
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
1.9Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Inductance :
1 mH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%