CDRH125L125NP-101MC
Part Number:
CDRH125L125NP-101MC
Description:
FIXED IND 100UH 1.82A 166MOHM SM
In Stock:
390
Current - Saturation (Isat) :
1.7A
Current Rating (Amps) :
1.82 A
DC Resistance (DCR) :
166mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Inductance :
100 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%