CDRH127L125NP-151MC
Part Number:
CDRH127L125NP-151MC
Description:
FIXED IND 150UH 1.8A 236MOHM SMD
In Stock:
410
Current - Saturation (Isat) :
2.1A
Current Rating (Amps) :
1.8 A
DC Resistance (DCR) :
236mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
Inductance :
150 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%