CDRH125L125NP-1R2NC
Part Number:
CDRH125L125NP-1R2NC
Description:
FIXED IND 1.2UH 9A 8.5 MOHM SMD
In Stock:
420
Current - Saturation (Isat) :
14.2A
Current Rating (Amps) :
9 A
DC Resistance (DCR) :
8.5mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Inductance :
1.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%