CDRH127L125NP-6R2NC
Part Number:
CDRH127L125NP-6R2NC
Description:
FIXED IND 6.2UH 7.5A 14.6MOHM SM
In Stock:
455
Current - Saturation (Isat) :
10.2A
Current Rating (Amps) :
7.5 A
DC Resistance (DCR) :
14.6mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
Inductance :
6.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%