CDRH125L125NP-471MC
Part Number:
CDRH125L125NP-471MC
Description:
FIXED IND 470UH 810MA 858MOHM SM
In Stock:
459
Current - Saturation (Isat) :
750mA
Current Rating (Amps) :
810 mA
DC Resistance (DCR) :
858mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Inductance :
470 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%