CDRH125L125NP-1R8NC
Part Number:
CDRH125L125NP-1R8NC
Description:
FIXED IND 1.8UH 8A 10.6MOHM SMD
In Stock:
491
Current - Saturation (Isat) :
12.6A
Current Rating (Amps) :
8 A
DC Resistance (DCR) :
10.6mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Inductance :
1.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%