0415CDMCCDS-1R5MC
Manufacturer:
Sumida Corporation
Part Number:
0415CDMCCDS-1R5MC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 1.5UH 4.7A 42MOHM SMD
In Stock:
842
Manufacturer :
Sumida Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
6A
Current Rating (Amps) :
4.7 A
DC Resistance (DCR) :
42mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Metal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Supplier Device Package :
SMD
Tolerance :
±20%