CDRH2D14NP-3R3NC
Part Number:
CDRH2D14NP-3R3NC
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.24A 125MOHM SM
In Stock:
742
Current - Saturation (Isat) :
1.2A
Current Rating (Amps) :
1.24 A
DC Resistance (DCR) :
125mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%