CDRH8D43HPNP-2R7NC
Part Number:
CDRH8D43HPNP-2R7NC
Description:
FIXED IND 2.7UH 5.1A 19.5MOHM SM
In Stock:
211
Current - Saturation (Isat) :
8.6A
Current Rating (Amps) :
5.1 A
DC Resistance (DCR) :
19.5mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.185" (4.70mm)
Inductance :
2.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%