SBCP-47HY561B
Part Number:
SBCP-47HY561B
Description:
FIXED IND 560UH 210MA 3.1 OHM TH
In Stock:
457
Current - Saturation (Isat) :
210mA
Current Rating (Amps) :
210 mA
DC Resistance (DCR) :
3.1Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Inductance :
560 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%