SBCP-47HY271B
Part Number:
SBCP-47HY271B
Description:
FIXED IND 270UH 300MA 1.3 OHM TH
In Stock:
531
Current - Saturation (Isat) :
300mA
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
1.3Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Inductance :
270 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%