SBCP-47HY330B
Part Number:
SBCP-47HY330B
Description:
FIXED IND 33UH 870MA 169 MOHM TH
In Stock:
567
Current - Saturation (Isat) :
870mA
Current Rating (Amps) :
870 mA
DC Resistance (DCR) :
169mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%