SBCP-47HY270B
Part Number:
SBCP-47HY270B
Description:
FIXED IND 27UH 960MA 137 MOHM TH
In Stock:
575
Current - Saturation (Isat) :
960mA
Current Rating (Amps) :
960 mA
DC Resistance (DCR) :
137mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Inductance :
27 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%