SBCP-47HY1R2B
Part Number:
SBCP-47HY1R2B
Description:
FIXED IND 1.2UH 3A 21 MOHM TH
In Stock:
578
Current - Saturation (Isat) :
4.16A
Current Rating (Amps) :
3 A
DC Resistance (DCR) :
21mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Inductance :
1.2 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%