SBCP-47HY2R7B
Part Number:
SBCP-47HY2R7B
Description:
FIXED IND 2.7UH 2.45A 32 MOHM TH
In Stock:
589
Current - Saturation (Isat) :
2.92A
Current Rating (Amps) :
2.45 A
DC Resistance (DCR) :
32mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Inductance :
2.7 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%