CDRH4D16FB/NP-4R7NC
Part Number:
CDRH4D16FB/NP-4R7NC
Description:
FIXED IND 4.7UH 2A 58.5 MOHM SMD
In Stock:
790
Current - Saturation (Isat) :
1.2A
Current Rating (Amps) :
2 A
DC Resistance (DCR) :
58.5mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%