CDRH50D28BT150NP-470MC
Part Number:
CDRH50D28BT150NP-470MC
Description:
FIXED IND 47UH 760MA 430MOHM SMD
In Stock:
990
Current - Saturation (Isat) :
780mA
Current Rating (Amps) :
760 mA
DC Resistance (DCR) :
430mOhm
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.209" L x 0.197" W (5.30mm x 5.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%