CDRH74NP-330MC-B
Part Number:
CDRH74NP-330MC-B
Description:
FIXED IND 33UH 960MA 170MOHM SMD
In Stock:
428
Current Rating (Amps) :
960 mA
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%