0830CDMCCDS-5R6MC
Part Number:
0830CDMCCDS-5R6MC
Description:
FIXED IND 5.6UH 6.3A 35 MOHM SMD
In Stock:
734
Current - Saturation (Isat) :
6.8A
Current Rating (Amps) :
6.3 A
DC Resistance (DCR) :
35mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
5.6 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.319" L x 0.307" W (8.10mm x 7.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%