0830CDMCCDS-1R5MC
Manufacturer:
Sumida Corporation
Part Number:
0830CDMCCDS-1R5MC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 1.5UH 11.5A 9.4 MOHM
In Stock:
784
Manufacturer :
Sumida Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
15A
Current Rating (Amps) :
11.5 A
DC Resistance (DCR) :
9.4mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Metal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.319" L x 0.307" W (8.10mm x 7.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%