CR75NP-2R2MC
Manufacturer:
Sumida Corporation
Part Number:
CR75NP-2R2MC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 2.2UH 4.5A 19.5MOHM SM
In Stock:
356
Manufacturer :
Sumida Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
4.5 A
DC Resistance (DCR) :
19.5mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
36.4MHz
Height - Seated (Max) :
0.217" (5.50mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%