CDRH8D38NP-2R5NC
Part Number:
CDRH8D38NP-2R5NC
Description:
FIXED IND 2.5UH 6A 17.5 MOHM SMD
In Stock:
793
Current - Saturation (Isat) :
6.5A
Current Rating (Amps) :
6 A
DC Resistance (DCR) :
17.5mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
2.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%