CDRH6D12NP-100NC
Part Number:
CDRH6D12NP-100NC
Description:
FIXED IND 10UH 1.1A 165 MOHM SMD
In Stock:
118
Current - Saturation (Isat) :
1.2A
Current Rating (Amps) :
1.1 A
DC Resistance (DCR) :
165mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%