0830CDMCCDS-330MC
Part Number:
0830CDMCCDS-330MC
Description:
FIXED IND 33UH 2.5A 204 MOHM SMD
In Stock:
359
Current - Saturation (Isat) :
3.2A
Current Rating (Amps) :
2.5 A
DC Resistance (DCR) :
204mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.319" L x 0.307" W (8.10mm x 7.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%