0618CDMCCDS-4R7MC
Manufacturer:
Sumida Corporation
Part Number:
0618CDMCCDS-4R7MC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 4.7UH 4A 62 MOHM SMD
In Stock:
118
Manufacturer :
Sumida Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
6.3A
Current Rating (Amps) :
4 A
DC Resistance (DCR) :
62mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Metal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%