MPXV1D1054L4R7
Part Number:
MPXV1D1054L4R7
Description:
FIXED IND 4.7UH 11.3A 13.69 MOHM
In Stock:
500
Current - Saturation (Isat) :
14A
Current Rating (Amps) :
11.3 A
DC Resistance (DCR) :
13.69mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
14MHz
Height - Seated (Max) :
0.213" (5.40mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%