CDRH60D45BT150NP-150MC
Part Number:
CDRH60D45BT150NP-150MC
Description:
FIXED IND 15UH 2A 76.8 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
2.3A
Current Rating (Amps) :
2 A
DC Resistance (DCR) :
76.8mOhm
Height - Seated (Max) :
0.189" (4.80mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.260" L x 0.248" W (6.60mm x 6.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%