L0603B100KDWFT
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
L0603B100KDWFT
Description:
INDUCTOR, WW SMD
In Stock:
319
Manufacturer :
KEMET
Current Rating (Amps) :
380 mA
DC Resistance (DCR) :
360mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
32MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603
Tolerance :
±10%