L0805C470MPWST
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
L0805C470MPWST
Description:
FIXED IND 47UH 50MA 3.7 OHM SMD
In Stock:
302
Manufacturer :
KEMET
Current Rating (Amps) :
50 mA
DC Resistance (DCR) :
3.7Ohm
Features :
Frequency - Self Resonant :
11MHz
Height - Seated (Max) :
0.041" (1.04mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Tolerance :
±20%