L0603C3N9SRMST
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
L0603C3N9SRMST
Description:
FIXED IND 3.9NH 300MA 140MOHM SM
In Stock:
390
Manufacturer :
KEMET
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
8GHz
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.71mm)
Inductance :
3.9 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Q @ Freq :
13 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance :
±0.3nH