L0402C15NJRMST
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
L0402C15NJRMST
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 15NH 300MA 460MOHM SMD
In Stock:
627
Manufacturer :
KEMET
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
460mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
3.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.018" (0.45mm)
Inductance :
15 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
11 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±5%